rent a car reklam

Rent a Car Kaskosu Nedir?

Rent a Car Kaskosu (Kiralama Kaskosu)

Rent a Car Kaskosu Nedir

Rent a Car Kaskosu Nedir

Araçların kaskolanma durumları kendi içerisinde iki farklı kısma ayrılmaktadır.

1-) Bireysel Kasko

Bireysel araç sahiplerinin kendi araçlarını teminat ve güvence altına almak için yaptıkları kaskolama işlemidir. Bu tür kaskolamalarda araç bir şahıs üzerine kayıtlı olup, bu tür araçların kiralanması yada kira geliri kazanılması ticari olarak imkanlı değildir. Araçlarını Rent a Car kaskosu ile kasko ettirmeyen firmalar araç kiralama işlemi yaparken ‘Kaza olursa arabayı ödünç aldığınızı söyleyin’ cümlesini kurmak zorunda kalırlar. Şayet Rent a Car kaskosu olmayan kiralık araç ile kaza yapılır ise ve bu aracın ticari amaç ile kullanıldığı öğrenilir ise sigorta firmasının oluşan hasarı ödeme yükümlülüğü ortadan kalkacaktır. Kaza sonrası inceleme sonucunda bireysel kaskolu araç ile kaza yapıldığı tespit edilir ise, hasar bedelinin tamamı kiralayan kişiden talep edilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için bu tür firmaların girdiği riske sizi de ortak etmesine imkan vermeyiniz. Önceden aracın bireysel kaskomu yoksa Rent a Car kaskolumu olduğunu kontrol etmeli ve yetkililerden gerekli bilgiler öğrenilmelidir.

2-) Rent a Car Kasko ‘Kiralama Kaskosu’

Bireysel araç kiralama kaskosudur. Bu şekilde kaskolanmış araçlar yılın her günü değişik kullanıcılara kiraya verilebilir kullanıcılar tüm kazalara karşı teminat ve güvence altına alınabilir.

Rent a Car kaskosu araç kiralama yapan şirketlerin tüm arabalara yaptırmak zorunda olduğu bir işlemdir bu hizmet sayesinde tüm araçlar güvenlik altına alınmaktadır ve olası kaza durumlarında hem şirketi hemde kullanıcıyı zor durumda bırakmamaktadır. Kiralık araç kaskosu yani Rent a Car kaskosu fiyatları diğer sigorta türlerine göre daha pahalı olduğu bilinmektedir. Bunun sebebi ise kiralık araçlarda sürekli sürücülerin değişmesi, kaza ve hırsızlık gibi risklerin yüksek olmasıdır. Arabanın kaybolması, Çalınması ve olası tüm kazalar aracın değerini düşüreceğinden Rent a Car kaskosu bu durumda iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde önlemler almaktadır. Kiraladığınız araçta sorun yaşamamak için mutlaka Rent a Car şirketini aracın Rent a Car Kaskolu olup olmadığını sormalısınız.

Rent a Car Kaskosu Faydaları

* Olası kazalarda tüketicilerin maddi ve manevi kayıplar yaşamasını engeller.

* Yasal yükümlülükleri ortadan kaldırır ve olası durumlarda devreye kasko girerek hem kiracıyı hemde şirket sahibini teminat ve güvence altına alır.

* Daha güvenli seyahat etmenizi ve sıkıntısız bir kiralama süreci geçirmenizi sağlar.

* Sıkıntısız bir kira süreci geçirmek ve kaza yapma olasılığını en az sevieye düşürmek için;

* Trafik kurallarını ihmal etmemeli

*Alkollü araç kullanmamalı

* Hız limitini aşmamalı

* Bilmediğiniz yollarda dikkatli olmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*