rent a car reklam

Kiralama Koşulları

Araç Kiralayabilmeniz İçin

kira

 • Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti: En az 21 yaşında ve 2 yıllık geçerli oto ehliyetine sahip olmak gerekmektedir. Yurt dışından alınmış olan gerekli yeterliliğe sahip olan ehliyetler kabul edilmektedir.
 • Kiralama Süresi: En az kiralama süresi (2 Gün) 48 saatir. Haftalık, aylık ve yıllık kiralama seçenekleri de bulunmaktadır.
 • Uzun süreli kiralama: En az 1 aydır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofisimizi arayınız.
 • Kullanım ve Kilometre Limiti: Kiralanan araçlarda her hangi bir kullanım kilometre limiti yoktur ve araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.
 • Fiyatlar: Fiyatlara bakım, kasko maliyeti dahil KDV hariçtir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu günlük 5 TL ( kiralama başına en fazla 100 TL) karşılığı kiralanabilir.
 • Ödeme: Tahmini oto kira bedeli tahsilatı teslim sırasında yapılır.Aracın iadesinde gecikme halinde her ek saat için günlük kira bedelinin 1/3′ü, toplam 3 saati geçen gecikmelerde ise 1 günlük kira bedeli kadar ek ücret alınır.
 • Sigorta: Tüm araçlarımız rent a car kasko ( Kiralama kaskosu ) ile Koç Allianz sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Sürücü muafiyet oranınca sorumludur.  Bütün araçlar TC yasalarının ön gördüğü Trafik Sigortası ve Rent a Car kasko (Kiralama kaskosu) ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.
 Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar
 1. Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak.
 2. Belirlenen hız limitini aşmak.
 3. Kaza tespit raporu, Alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak…
 4. Aracı kiralayan şahıs dışında 3. şahısların kullanmasından doğacak bütün maddi ve manevi kayıplar kiracıya aittir.

*Aracın cam, far, stepne, avadanlık ve donanımına ait parçalarının çalınması veya hasarı kullanım hatalarından doğabilecek hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.

 • Teslim / İade: Kiraladığınız aracı farklı bir yerde teslim etmek istiyorsanız çift yön ücret farkı uygulanır. Ofisimiz dışındaki farklı şehirlerde teslimat yapmanız gerekiyorsa bu şehirler için geçerli olan fiyatlarımızı öğrenmek için ofisimizi arayabilirsiniz.
 • Trafik Cezaları:Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları HGS, Köprü, Otoyol,  Otopark ücretleri ve sorumluluk kiracıya aittir.
 • İlave Sürücüler: Otomobil , sözleşmede yer alması kaydıyla, 2. sürücü tarafından kullanılabilir. Ek bir ücret söz konusu değildir.Kiralanan aracı, sözleşmede isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise 2. sürücünün dışında kimse kullanamaz. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

*Lütfen genel şartlar ve sigortalar kapsamında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçin.